II niedziela Adwentu. Rok A – 4.12.2016 r.

1. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn. Natomiast o godz. 16.00 Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP i zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet. O godz. 16.30 Msza św. Dziś też o 14.30 zebranie POAK.
  2. We wszystkie dni adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości jest sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią. Zachęcamy do licznego udziału w roratach. Rodziców prosimy, by w miarę swoich możliwości uczestniczyli z dziećmi w nabożeństwie. Do środy włącznie nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP. W środę na nowennę w szczególności zapraszamy dzieci z kl. II SP.
  3. W środę alumni III roku studiów Seminarium w Przemyślu, a wśród nich nasz kleryk Łukasz Mendrala przeżywać będą nabożeństwo w czasie, którego otrzymają strój duchowny – sutannę. Polecajmy ich w naszych modlitwach.
  4. Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po Mszy św. Obecność obowiązkowa. Ministrantem miesiąca listopada został Piotr Głowa – gratulujemy.
  5. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. przed południem o godz. 9.00. oraz po południu o godz.17.00. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci z kl. III SP przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Będzie dla nich błogosławieństwo i nałożenie przez rodziców medalików Niepokalanej.
  6. Przed świętami Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w porozumieniu z właścicielami sklepów chce zorganizować dar świąteczny dla biedniejszych rodzin w parafii. W sklepach są wystawione koszyki, w których możemy składać podarowane artykuły, które będą przekazane takim rodzinom. Zachęcamy do takiego daru.
  7. Dziękujemy za utrzymanie porządku w kościele i ofiary z tej racji parafianom z ul. Zadwór z bloku 10 i 11 /(8 osób). Bóg zapłać. Na ten tydzień prosimy parafian z ul. Zadwór blok nr 12.
  8. Dziś Dzień Modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie. Zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc Kościołom na Wschodzie.
  9. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
  10. O prowadzenie różańca przed Mszami św. w najbliższą niedzielę prosimy różę P. Zofii Kandefer .