IV niedziela Adwentu. Rok A – 18.12.2016 r.

1. Dziś o godz. 16.30 nowenna do Dzieciątka Jezus i Msza św.
  2. W dni powszednie od poniedziałku do piątku roraty o godz. 17.00 z nowenną do Dzieciątka Jezus.
  3. W środę spowiedź w naszej parafii przed Uroczystością Bożego Narodzenia od godz. 9.30-12.00 i od 15.00-17.00. W środę odwiedzimy także chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz od godziny 9.00, a ks. Sebastian i ks. Krzysztof od godz. 11.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii chorych, których nie odwiedzamy podczas comiesięcznej spowiedzi.
  4. W środę na roraty i nowennę zapraszamy w szczególności dzieci z kl. IV SP . Zapraszamy też Dziewczęcą służbę Maryjną. Po Mszy św. we środę zbiórka ministrantów.
  5. W sobotę w Wigilię Bożego Narodzenia Msza św. rano o godz. 8.00. W sobotę od 9.00 młodzież odwiedzi chorych parafian z życzeniami świątecznymi. Wieczorem w naszych rodzinach Wieczerza Wigilijna. Rozpoczynamy ją od odczytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa. (wg św. Łukasza), następnie w wspólnej modlitwie, polecamy Panu Bogu najważniejsze intencje rodziny, parafii, pamiętamy o chorych, samotnych, modlimy się za tych, którzy już odeszli do wieczności. Po modlitwie dzieląc się opłatkiem składamy sobie życzenia. Po wieczerzy wigilijnej śpiewamy kolędy i oczekujemy na Pasterkę. O północy Pasterka. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
  6. W Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12. Msze św. o 7.30, o 9.00 i o 11.00. Nie będzie już Mszy św. po południu.
  7. Troskę o wystrój kościoła na święta Bożego Narodzenia powierzamy młodzieży pod opieką księży wikariuszy. Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów i RAM w piątek na godz. 9.00 do kościoła. Klasa I Gimnazjum ustroi 2 choinki w kaplicy z chrzcielnicą i 1 choinkę w nawie pod wierzą kościoła. Kl. II Gimnazjum ustroi choinki przy ołtarzu św. Jana Pawła , bł. Jana Balickiego i w kaplicy Krzyża. Kl. III gimnazjum ubierze 2 choinki przy ołtarzu głównym. Młodzież RAM choinki przy szopce i na filarach.
  8. Do sprzątania kościoła w ubiegłym tygodniu nie było nikogo. 1 osoba złożyła ofiarę. Bóg zapłać. Na przyszły tydzień we czwartek prosimy parafian z ul. Długiej nr nieparzyste od 31- 59.
  9. Od jutra będzie jeszcze możliwość zakupu świec Wigilijnego Dzieła Pomocy – Caritas.
  10. W Boże Narodzenie nie wyznaczamy Róży Różańcowej do różańca przed Mszami św.
  11. Dziś można zakupić kolejny numer „Naszej Wspólnoty” cena 3,50 zł.
  12. Dziś na Vianneówce można złożyć ofiarę na Radio Maryja i TV Trwam.
  13. W najbliższy czwartek 22 XII. w sali kina w Iwoniczu-Zdroju odbędzie się koncert charytatywny naszego parafianina Rafała Tomkiewicza. Wykona utwory operetkowe i tenorowe, co było życzliwie przyjęte przez wcześniejszych uczestników jego koncertów. Cały dochód przeznaczony jest na ratowanie zdrowie chłopca Huberta.