Niedziela Męki Pańskiej. Rok C – 14.04.2019 r.

1.Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Bożego Grobu. O godz. 14.00 pogrzeb zm. parafianina Kazimierza Rajchla.

2. W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. o godz. 18.00.

3. W środę na nowennę do MB. Nieustającej Pomocy zapraszamy dzieci przedszkolne , które przygotowały palmy w konkursie „Palma Wielkanocna”, organizowanym przez Gminne Przedszkole w Iwoniczu. Zapraszamy także Dziewczęcą Służbę Maryjną.

4. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę po Mszy św. Prosimy o obowiązkową obecność ze względu na przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego.

5. 18 kwietnia w Wielki Czwartek o godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Rozpoczyna ona Święte Triduum Paschalne. Po Komunii Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Za odśpiewanie lub odmówienie hymnu „Sław, języku, tajemnicę”, podczas celebracji liturgicznej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po zakończeniu liturgii adoracja prywatna. O godz. 21.00 adoracja wspólna z młodzieżą.

6. 19 kwietnia w Wielki Piątek od godz. 6.00, przez cały dzień adoracja w ciemnicy. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. O godz. 11.00 Droga Krzyżowa w kościele. O godz. 15.00 Rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego i Koronka do Bożego Miłosierdzia. W Wielki Piątek bowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy.

Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża o godz. 18.00. Za adorację Krzyża w Wielki Piątek zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i śpiew Gorzkich Żali. Od godz. 21.00 adoracja wspólna z udziałem młodzieży.

7. 20 kwietania w Wielką Sobotę od godz. 6.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim i adoracja Krzyża do Liturgii Wigilii Paschalnej.
Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych o godzinie 9.00, 10.00, 11.00, 12,00 oraz o 16.00. Od godz. 9.00 młodzież naszej parafii odwiedzi chorych z życzeniami świątecznymi.

8. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Podczas Liturgii odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy świece, paschaliki. Po zakończeniu liturgii modlitewne czuwanie do 22.00.
(Strażaków prosimy o pełnienie wart przy Grobie Pańskim oraz o przygotowanie ognia na liturgię światła i uczestnictwo w procesji rezurekcyjnej).

9. 21 kwietnia w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego procesja rezurekcyjna o godz. 6.00. i Msza św. Następne Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. (Msza św. w kaplicy Sióstr Felicjanek o godz. 8.30).

10. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7.30, 9.00,11.00, 16.30. W Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny nie będzie modlitwy różańcowej przed Mszami św.

11. Dzisiaj jest do nabycia kolejny numer „Naszej Wspólnoty” (koszt druku 4 zł).