Uroczystość Trójcy Świętej. Rok C – 16.06.2019 r.

1. Dziś w Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. O 16.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i 16.30 Msza św.
2. W dni powszednie Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo czerwcowe.
3. We wtorek od godz. 17.00 spowiedź na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży. Po Mszy św. zbiórka dla ministrantów i lektorów w związku z Bożym Ciałem, obecność obowiązkowa.
4. W środę Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.00.
5. We czwartek Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. przed południem o godz. 7.30. i 10.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 Procesja z Najświętszym Sakramentem.

• Ołtarz I przy kościele przed figurą Matki Bożej Bolesnej. Prosimy o przygotowanie ołtarza POAK.
  • Ołtarz II przy kaplicy i DPS u Sióstr Felicjanek.
  • Ołtarz III przy DPS u Braci Bonifratrów.
  • Ołtarz IV przy kościele przed figurą Chrystusa cierpiącego. Prosimy o przygotowanie ołtarza młodzież.

Chór parafialny i orkiestrę prosimy o przygotowanie pieśni. Dzieci z kl. III prosimy o przyjście na procesję w strojach komunijnych. Dziewczynki z młodszych klas zapraszamy do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia podczas procesji eucharystycznej.
Po południu Msza św. o 16.30.
6. Wyjazd na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha do Rzeszowa w Boże Ciało o godz. 16.00 z parkingu przy plebanii. Jest jeszcze możliwość zapisania się na wyjazd. Zapisy w zakrystii.
7. Od piątku Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy św. Litania do NSPJ i procesja eucharystyczna. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach oktawy Bożego Ciała. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.
8.W środę o godz. 18.00 w domu parafialnym spotkanie młodzieży RAM – podsumowanie roku formacyjnego.
9.W najbliższą niedzielę prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej przed Mszami św. Różę Pani Zofii Boczar.
10. Dziś zbiórka do puszek Caritas na pomoc dla powodzian.