XVII niedziela zwykła. Rok C – 24.07.2016 r.

1. Dziś błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych po Mszach św. Na parkingu zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy. Dziś po południu Msza św. o godz. 16.30.
  2. W dni powszednie Msza św. o godz. 18.00.
  3. W poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła.
  4. We wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny Rodziców NMP . Dzień modlitwy za rodziców i ludzi starszych.
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z hołdem i kwiatami prosimy dzieci z kl. III SP.
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O 18.00 Msza św.
  7. Dziękujemy za ofiary z racji sprzątania kościoła. Bóg zapłać. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła parafian z ulicy Floriańskiej numery parzyste 152-180.
  8. Serdecznie dziękujemy POAK i wszystkim osobom, którzy na różne sposoby włączyli się w przygotowanie i sponsorowanie bezalkoholowego festynu rodzinnego, który miał miejsce w niedzielę 10 lipca w naszej parafii. Bóg zapłać.
  9. O prowadzenie modlitwy różańcowej przed Mszami św. w najbliższą niedzielę prosimy Różę Pani Józefy Zajdel.
  10. W przyszłą niedzielę w lesie grabińskim o godz. 18.00 przy pomniku, Msza św. za pomordowanych żołnierzy Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich – 72 rocznica. Po Mszy św. również modlitwa i złożenie kwiatów na cmentarzu w Iwoniczu.
  11. Dziś jest kolejny numer „Naszej Wspólnoty”.
  12. Trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży w Polsce. Młodzież z naszej parafii w liczbie 32 osób dołączy do grupy młodzieży z całego świata w Krakowie w najbliższy piątek, gdzie będzie przebywać do niedzieli. Do tego wydarzenia przygotowywali się przez dwa lata przez modlitwę i spotkania formacyjne. Chcąc jeszcze bardziej przygotować swoje serca na to wielkie święto młodych, a także z powodu niepokoju jaki towarzyszy w związku z bezpiecznym pobytem w Krakowie podczas tych wydarzeń, od ubiegłej niedzieli codziennie gromadziła się w kaplicy domu parafialnego na wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj proszą całą wspólnotę parafialną o modlitwę w intencji Światowych Dni Młodzieży, aby był to rzeczywiście czas łaski dla wszystkich uczestników tych wydarzeń. Dlatego zapraszają dzisiaj wszystkich na godz. 15.00 do kościoła parafialnego na modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego.