XXV niedziela zwykła. Rok C – 18.09.2016 r.

1. Dziś niedziela środków społecznego przekazu, modlimy się za pracowników mediów, materialnie wspieramy radio diecezjalne.
Dziś po południu Msza św. o godz. 16.30.
2. W dni powszednie Msza św. o godz. 18.00.
3. W poniedziałek próba chóru o godz. 19.00.
4. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie dla kl. I Gimnazjum w związku z sakramentem bierzmowania.
5. Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po Mszy św.
6. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z Hołdem i kwiatami zapraszamy młodzież z I kl. Gimnazjum. Wtedy też będzie przyjęcie uczniów I kl. Gimnazjum do grona kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy też Dziewczęca Służbę Maryjną. We środę święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.
7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00.
8. W piątek zapraszamy na Mszę św. i na spotkanie rodziców dzieci kl. III S.P. przed I Komunia św.
9. W piątek po Mszy św. spotkanie RAM.
10. W sobotę 24.09. 2016. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego różańca do Matki Bożej Pocieszenia w Komborni. Początek spotkania o 9.30. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Adama Szala o godz. 12.00. Zachęcamy braci i siostry z róż Różańcowych do uczestnictwa w pielgrzymce.
11. Dziękujemy za utrzymanie porządku w kościele i ofiary z tej racji parafianom z ul.Zadwór (12 osób). Bóg zapłać. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła parafian z ul. Zawór z nr 41-60.
12. O prowadzenie modlitwy różańcowej przed Mszami św. w najbliższą niedzielę prosimy Różę Pani Danuty Niemczyk.
13. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i włoskiej Caritas o modlitwę i pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech, Konferencja Episkopatu Polski zachęca do przeżywania niedzieli, 18 września 2016 r. jako dnia solidarności z ofiarami kataklizmu oraz do zbiórki do puszek dla poszkodowanych. W naszej parafii zbiórka do puszek będzie w przyszłą niedzielę.
14. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na radio diecezjalne.