XXXIII niedziela zwykła. Rok C – 13.11.2016 r.

1. Dziś po południu Msza św. o godz. 16.30.
  2. W tygodniu w dni powszednie Msza św. o godz. 17.00 i Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych z wypominkami.
    W poniedziałek wypominki z ul. Zadwór 151 do końca. Wtorek ul. Floriańska z nr 1-50, środa od 51-100, czwartek 191-150, piątek 151-200, sobota 201- do końca. Sobota Zagrodniki 1-50.
  3. We wtorek po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. III Gimnazjum.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z hołdem i kwiatami prosimy uczniów z kl. II Gimnazjum. Zapraszamy też Dziewczęcą Służbę Maryjną.
  5. W środę po Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów.
  6. W czwartek, piątek i sobotę o godz. 17:00 będziemy przeżywać parafialne triduum, przygotowujące nas do szczególnego nabożeństwa tj . oficjalnego przyjęcia 20 listopada Jezusa Chrystusa jako Króla naszego życia, naszej Ojczyzny, naszej parafii, naszych rodzin i nas samych (nie będzie przed Mszą adoracji Najświętszego Sakramentu). Prosimy aby każdy (dzieci, młodzież i dorośli), w miarę swoich możliwości, tak zaplanował czas, by w tych dniach uczestniczyć wieczorem w nabożeństwie, które przygotuje nas do świadomego i odpowiedzialnego oddania życia Jezusowi. Natomiast w niedzielę na wszystkich Mszach św. dokonamy aktu uroczystego przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. To zwieńczenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski. Jubileuszowy Akt jest nade wszystko aktem wiary, który potwierdza wybór Chrystusa i obliguje nas do życia na miarę zawartego z Nim przymierza.
  7. Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana będzie miał też miejsce 19 listopada 2016 r. w Krakowie-Łagiewnikach. Uroczystość rozpocznie się w sobotę nabożeństwem o godz. 10.00. Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zaproszeni są wszyscy wierni, także ze środowisk polonijnych na całym świecie. W sobotę organizowany jest wyjazd z parafii na Uroczystości do Łagiewnik. Wyjazd rano z parkingu przy plebani o godz. 5.45. Zgłoszenia na wyjazd dziś po każdej Mszy św. w zakrystii do środy.
  8. W piątek po nabożeństwie spotkanie dla młodzieży RAM.
  9. Dziękujemy parafianom z ul. Zadwór za ofiary z tej racji kolejki do sprzątania kościoła (6). Bóg zapłać. Na ten tydzień prosimy parafian z ul. Zadwór nr 181-do końca.
  10. O odmawianie różańca przed Mszami św. w przyszłą niedzielę prosimy różę Pana Adama Boczara.
  11. Dzisiejsza Taca przeznaczona jest na prace przykościelne. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Iraku.
  12. Fundacja Orszak Trzech Króli organizuje Konkurs dla Parafii Organizującej Orszak Trzech Króli. Z regulaminem głosowania, sposobem głosowania i nagrodami możemy zapoznać się na stronie internetowej. Głosowanie odbywa się przez stronę internetową www.orszak.org. Trwa od 15 listopada 2016 r. od godz. 12.00 do 30 listopada do godz.12.00. Zachęcamy do zapoznania się konkursem i do głosowania.